19 Haziran 2009 Cuma

Ayık zamanında denk getirebilirsek: Sarhoş kedi'yle beraber olcaz

Hayırlısıyla, CES ile olan randevumuzu halletik. Portakalı soyduk, başucumuza koyduk, Siz de okudunuz yine hayırlısıy'LAN Gelecek programda sarhoş kedi ile takılcaz.

Bu aralar tam prozac'lık olduğu için azıcık tırsıyoruz kendisinden. Ayık bir zamanında denk getirmeye çalışıyoruz. Du bakalım malum günler de geçsin, sakinleşince yayında olcaz...


Not
: resimdeki bacaklar sarhoş kedi'nin sitesinden alınmıştır. guugle'dan araklama değildir. kendinin bacakları herhal:) bakiciz artık. güzel lan...


Okuyucuya mühim not: İbrahim bey'in özel işleri yüzünden gossip ibram'ın performans çalışmaları gecikiyor. Sabrınıza hayranım... gelicez.. du az daha sonra...
Hazırlanın Geliyorum:
Emine ALBAYRAK - bi dost -Uzağa Giden Kadın - Hayal Meyal
Gözüm üzerinizde:
Yosun - Kim gölgesinden kaçabilir ki - devenin bale pabucu - Plesenta - MİM
Sürpriz Olabilir:
e-serdarK - voodogirl -ramazan - Hakkı süha - biggeee

15 Haziran 2009 Pazartesi

Utanmaz Ateş Böceği'ni kaçak elektrik kullanırken yakaladık.

Gossip İbram abiniz bir süredir Ateş Böceği'nin peşindeydi. Nihayet onun hakkındaki gizli dosyaları bulduk derken, gece adını belirtmek istemeyen bir yetkiliden alınan asılsız ihbarı değerlendiren ekibimiz ateşböceği'ni şehrin karanlık köşelerinde İbram abimizden aldığı pozitif elektiriği ; ona, buna, hatta şuna ışıldayıp harcarken yakaladı.

Daha önceki hayatında pilli oyuncak taksi olan ancak pili bitince bir köşede unutulan Ateş Böceği'nin 2. hayatında böcek olmayı seçmesine vaktiyle aç, sefil ve pilsiz kalmasının etkisi olduğu söyleniyor.

Pire'lerle bir türlü geçinemeyen Ateş Böceği'nin bir tek pire için Yataş yatak yorgan tesislerini kundaklaması üzerine gözaltına alındığı, Gossip İbram abinin torpiliyle salıverildiği öğrenildi. Genç yaşına rağmen Alzemair ve MS belirtileri gösterip, ağlarken neden ağladığını bile unutan (yazıkkkk kız) bu böcek, aynı zamanda sinir ve mutluluk gazları salgıladığından insanlar üzerinde mutluluk ve stress bulaştırıcı bir etki yapabilmektedir.

"Sabah erken kalkarım, akşam mesaim var ışıldamadan uyuyamam" diye geceyarılarına kadar sokaklarda gezen ve bu yüzden evden sık sık sopa yiyen ateş böceği dayaktan kurtulmak için mahallede ne kadar ihtiyar amca, teyze varsa hepsinin gönlünü alarak onları kendine canlı kalkan yapmaktadır. Ailesi ise bu durumu BM ve AB nezdinde protesto girişimlerini sürdürmektedir.
Eski ve ihtiyar şeylere merakı bilinen ateş böceğinin eski gramafon adlı bir blog sitesi de vardır. Küçük çapta şiirler yazıp, besteler yapan Ateş Böceğinin en ünlü bestesi "Varla yok arası, Kaf dağının arkası, Bastığım Ayak İzleri Yüreğimin yansıması" adlı eseri tahtakale piyasasında pek bi meşhurdur.

Ukelâlara haddini bildirecek kadar ukelâ olabilen ve çocuklara şaklabanlık yapmayı kamusal bir görev addeden Ateş Böceği reenkarnasyon ve astral alemlere yolculuk fikrine takıp arada öbür dünyaya gidip, gidip gelmektedir. Gossip İbram abi tarafından "bak kızım bi elektrikler kesilcek, gelemicen öbür taraftan" diye uyarılan Ateş Böceği "Abi ben kendim fenerim, yanar yanar sönerim. sen beni merak etme, asıl nolcak sizin Fener'in hali? sen onu düşün" diyerek ortama pis bi hava basmıştır.

Bu aşırı güvenin sebebini merak eden ekibimiz ateş böceğini elektrik saatine mıknatıs ve röntgen filmi takarken yakalayıvermiştir. "Ayıp dil mi kızım?, buldun beleş elektiriği harcıyon" diye ekibimiz tarafından azarlanan Ateş Böceği "abi valla çalmıyom, gündüz alıp gece kendim şebekeye veriyom, ödeşiyoz yani" diyerek kendini savunmuştur.

Cahil olduğu kadar, küstahça bir tevazu sahibi ve ayrıca sürekli sınıfta çakan bir öğrenci olan Ateş Böceği İbram abiye staj için başvurmuş, "Get bacım, bulaşma magazine, sen bari kendini kurtar" denilerek işe kabul edilmemiştir. ibram abiyi kıskandıracak kadar yorumcusu olan Ateş Böceğine "yazdıkların yüzünden değil, kız olduğun için sana yorum yapıyolar" diye Adsız bir b..k böceği kisvesi altında b..k atıyor ve kıskançlıktan çÇaaat! diye çatlıyoruz"

Ateş böceği ışıltıları:

Cevabı sadece bizde : Akrep kızı efsa bloglarda NE 'sini arıyor?

Yazdığı yazılar kadar infosundaki duştan yeni çıkmış, sarı elbiseli ve sağ bacağı hafif meydanda hatun resmiyle de dikkatleri üzerine çeken akrep kızı efsa evlilikler, ayrılıklar üzerine yazdığı dokunaklı yazıları ile yine bizi ikilemlere itmeye devam ediyor.

Bazı gelinlik firmaları ve nikah şekeri üreticilerinin efsa nın blogunun halkı evlenmekten soğuttuğu için kapatılmasını isteyeceği öne sürülüyor.

Akrep kızı efsa ise bu konuda önceleri konuşmazken sonradan avukatlardan da boşanmaya teşvik karşılığı para aldığını itiraf etmek zorunda kaldı. Öte yandan efsa'nın bu yazdıklarıyla çizdikleriyle ne yapmak istediğini sizler merak ede durun biz olayı çözdük vay anasını sayın seyirciler. Kameralarımıza ne aradığını itiraf eden efsa, gönlüme göre bir baha-NE bulamadım, bulsam ikimiz "efsane oluruz" İbrahim'cim demiştir. İbrahim abi bu duruma getirdiği yorumda "efsa'cım istediğin NE olsun ben adımı a)ne - .b)ne :) - s)anane olarak bile değiştirebilirim" demiştir.

Bu cevaba "Allah, Allah senden bana NE İbram" diyerek terso bir yanıt veren efsa muhabirimizi "hadi yavrum kış kış" diyerek kovalarken, "çekmesene kardeşim!, duştan yeni çıktım zati!" diye kafamıza bozuk para atmıştır. Bozuk paraların 25 kuruşluk olması hasarı düşürürken, bizi de efsa'nın cimriliği konusunda derin derin düşünmüştür.

Ayrıca tam bir telefon sapığı olan efsa'nın, fazla konuşmayı sevmediği için kırdığı telef-10 adedi bulurken, telefonları nasıl bu hale: (8) getirdiği merak konusudur. İki de bir kendisini arayan kız arkadaşlarına "kısa kes aydın havası olsun" diyen efsa'nın önceki hayatında "yandım Ali" olup olmadığı araştırılmaktadır. Ara sıra güzel şiirlerini de blog âlemi ile paylaşan efsa'nın şiirlerine koyduğu resimler Gossip İbram abi'mizin dikkatini çekmiştir. "Resimlerine bakarım yazılarını okumam" ekolünden olan İbram abi'mizin duygu dolu bu şiirler karşısında ikileme düştüğü, şiirlerle resimler arasında gidip gelmekten gözlerinin şaşı olduğu yadsınamaz bir gerçektir.

Efsa'nın İbram abi'ye dans günlükleri yazısındaki balerin kız ben değilim demesi bardağı taşıran son damla olmuş Gossip İbram abi bir daha efsa'nın yazılarındaki hatun resimlerine bakarsam iki olsun diyerek tövbe etmiştir. Öte yandan sevdiğimi sıkboğaz etmem, relaxımdır, anlayışlıyımdır diyerek övünen Efsa'nın bunu kime ve halâ niye söylediği bilinmemektedir.

Tam bir yorum manyağı olan efsa'nın akrep kızı olarak halkın yüreğine saldığı korku yetmezmiş gibi yorumlarından yorulan bazı bloggerlerin "bu kadar yorma bizi be efsa, bari yoruyorsun hayra yor" dedikleri duyumu alınmıştır. Yorum yaparken birden "dur ben bunu bi belediyeye yazim" demesi veya kendisine yapılan yorumlardan extradan sorun türetmesi de ayrı bir araştırma konusudur.

Çilek yanaklı, kelebek kanatlı minik bir bezelyesi ( O ne lan demeyin, linke tıklamayı deneyin)olan efsa'nın "bezelyem sezaryensiz doğsun" kabilinden çektiği acıları anlatan yazısı oscar'a aday gösterilip, geri çekilmiştir. Jürinin yaşadığı tereddüdün temelinde efsa'nın tuttuğu günlüklerin ve "size ne lan çocuk da yaparım bezelye de" tarzı agresif konuşmalarının önemli rol oynadığı, bazı jüri üyelerinin "bu kız bu günlükleri bi gün aleyhimizde kullanır" diyerek kıllandığı, bazılarının ise "gör bak bloggere yazmassa insan evladı dilim" dediği söylenmektedir.

Gossip İbrahim abi ekibi olarak Çilek yanaklı, kelebek kanatlı minik bezelye'yi şimdiden uyarır ve "Annen yedirdiği her kaşık mamanın, çorbanın, pilavın, dondurmanın parasını yazıyor. Büyüyüp doktor olunca sana ödetecek haberin olsun" diyor, bu güzel ikiliye pembe mutluluklar diliyoruz.

Efsa'nın efsaneleri ve minik bezelyesi:

Büyük yalan: siyah kelebek aslında esmer bir çingeneymiş

Oh! nihayet, kameralarımızdan köşe bucak kaçan, her aradığımızda napayım işte evimdeyim, işimdeyim gücümdeyim, röportaja gelemem, komşuda pişti konken oynamam, altın gününe gidemem, çoluk çocuk büyütüyoruz kolay mı? türünden mazeretlerle bizi atlatan siyah kelebek'i domates almaya pazara çıkarken yakaladık.

Kasap ve sütçü ile küs olduğundan evde herkese brokoli ve kereviz yemekleri pişirerek işkence eden siyah kelebek "ne yapalım etliye sütlüye karışmam dedim bi kere, varsa yoksa sebzeli pilav en çok yiyebilceniz yemek" diyerek ev halkının tüm umutlarını kırmaktadır. Yalvaran çocukların anne bari balık olsun yiyelim sözlerine dayanamayan ana yüreciği ara sıra bazı bazı menüye balık eklemekte ancak balık eti olmamak adına sebzeye devam demektedir.

İşkence yapmaktan pek hoşlanmayan, yapınca da tadında bırakmak taraftarı olan siyah kelebek eline düşenlere "işi uzatmayalım geç gelen itiraflardan hoşlanmam" vaktiyle konuş, daha fazla sopayı yemeden diyerek iyi polis-kötü polis soloları yapmakla tanınmaktadır.

Hayallerinde bir kitap bastırmak olan, hemen hemen her gece rüyasında basılan kitabını gören ve "şu baskı ne zaman bitecek" diyerek yayınevini sıkıştıran siyah kelebek'e yayın evi sahibinin "ya bi gece de paketlenmiş kargoya verirken görseniz biticek ama ben sizin hayallerinize müdahale edemem ki" diyerek isyan ettiği, matbaa işçilerinin gece gündüz çalışmaktan telef olduğu ve onların da "şu kızın baskısı ne zaman bitecek" dediği gözlenmektedir.

Arada kurdu kuşu unutmayıp, ekmek kırıntılarını ıslayıp pencereye koyan sonra da camlardaki kuş kakalarını silerken "ah bendeki insanlık duygusu" diyerek kafasına vuran annelik ve ablalık duyguları yüzünden "önce anneyim, sonra blogger" ilkesini benimseyen , arada cici kızların yazdığı "tu kaka" yazılara gönül koyup, sitem eden ve "nereye gidiyoruz?" "nolcak bu internetin hali?" diyen siyah kelebek aynı zamanda en ufak olumsuz bir rüzgarda kanadı kırılacak kadar nazik, narin bir dişi kelebektir.

Aslı değilse de ruhu çingene olan bu altın yürekli annemizi üzmeyelim...

Siyah kelebeğin kanadından benekler:
http://curcuna-siyahkelebek.blogspot.com/2009/06/yine-her-zamanki-guzel-bir-sabahti.html
http://curcuna-siyahkelebek.blogspot.com/2009/06/ben-cingeneyim.html
http://curcuna-siyahkelebek.blogspot.com/2009/06/canlarm-benim.html